Foça Havuz Kurulumu; Havuzlar Güvenli mi?

Özellikle son dönemlerde COVID 19 sorununun ortaya çıkması ile birlikte akıllarda sürekli şu soru oluşmaya başladı; yüzme havuzları Korona virüsüne karşı güvenilir mi? Bu sorunun cevabının son dönemlerde fazlası ile merak ediliyor olması sebebi ile metnimizi ele aldığımızı söylememiz mümkündür. Peki Foça havuz kurulum hizmeti gerçekten güvenli midir?

Yüzme Havuzları COVİD 19’a Karşı Güvenli Mi?

Öncelikle şunu söylememiz mümkündür; Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) bünyesinde yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular havuzların ve kaplıcaların hastalık üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını gözler önüne sermiştir. Yani durup bakıldığında virüsün yeterince sterilize edilmiş bir havuzda yaşamasının imkanının bulunmadığını söylemek mümkündür. Ancak bu durum, havuzların sterilizasyonunun geri plana atılmasını beraberinde getirmemesi gereklidir. Havuz sterilizasyonunu sağlamak amacı ile gerçekleştirilebilecek adımlar ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Öncelikle havuzların haftalık, aylık ve yıllık bakımları vardır. Bu bakımların yapılması, hem havuz sterilizasyonu hem de sağlığı açısından oldukça önemlidir. Virüs açısından ise Foça havuz kurulum hizmeti sonucunda ortaya çıkan havuzun haftalık bakımının aksatılmaması gereklidir. Bu bağlamda özellikle pH seviyelerine dikkat edilmesi gerektiği göz ardı edilmemelidir.
  • Hasta olan, kendisini hasta hisseden insanların havuza girmesi önlenmelidir. Sterilizasyonu sağlanmış bir havuz için dahil bu gereklidir. Çünkü havuza giren ya da havuzdan çıkan insanların çeşitli yüzeyler ile temas ettikleri bir gerçektir. Garanti Havuz Foça betonarme havuz kurulum hizmeti satın alan müşterilerimizin bu bağlamda dikkat etmeleri oldukça önemlidir.
  • Havuzların belirli kullanıcı yükleri mevcuttur. Bu yükü ölçmek için ise üç doğrusal ayak hesabı yapılmalıdır. Özellikle çoklu kullanımlarda havuz boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterilen bu orana dikkat etmekte fayda vardır.
  • Havuzların sterilizasyonunun önemli olduğu kadar, havuz dışı ekipmanların sterilizasyonu da önemlidir. Örneğin havluların, şezlongların, diğer çeşitli eşyaların sterilize edilmiş olması, havuz içi sterilizasyonunu da destekleyecektir.

Yukarıda verilen bilgiler çerçevesinde şunu söylemek mümkündür; Garanti havuz Foça havuz kurulum hizmeti başta olmak üzere, gerçekleştirilen hizmetlerin büyük bir kısmında lineer kaplama mevcuttur. Bu kaplama türü ise virüs ve benzeri zararlı organizmaların yaşamasını mümkün kılmaması sebebi ile oldukça sağlıklıdır.Bir yanıt yazın

× WhatsApp