Taşmalı sistem havuzlar, su seviyesinin havuzun yüzeyinin belli bir oranda üzerine çıkarılması ile çalışır. Havuz suyu kullanım esnasında havuz çevresinde bulunan taşma kanallarına gider ve oradan taşma ana arterine ulaşır. Ana arterden sonra su denge tankına gelir ve bu arada filtrelenir, pH seviyesi dengelenir, klorlanır ve havuzun tabanında bulunan besleme nozulları aracılığıyla havuza geri basılır. Havuz suyu bu sayede sürekli temiz kalır.

Prefabrik Taşmalı Havuzun Avantajları Nelerdir?

Havuz yüzeyindeki kirliliği en kısa yoldan taşırdığı için daha hijyeniktir. Yüzme esnasında duvarların seyrini engellemeyerek güvenliğini artırır.
Havuz suyu duvarlara çarpıp geri dönmediği için dalgalanma meydana gelmez, su sürekli durağan kalır. Böylece rahat bir yüzme sağlanır. Hava koşulları ve dış etkenler nedeniyle havuz suyu seviyesinde azalma veya yükselme meydana gelebilir. Denge tankının varlığı bu durumu engeller, su dengesi otomatik olarak sağlanır.

Kolay Kurulum:

Prefabrik havuzlar, yerinde inşaat gerektirmez ve ön montajlı olarak teslim edilir. Bu, kurulum süresini kısaltır ve inşaat sırasında ortaya çıkan gürültü ve kirliliği önler.

Taşma Özelliği:

Taşmalı havuzlar, aşırı su birikmesi durumunda suyun fazla suyu boşaltmak için tasarlanmış özel havuzlardır. Bu havuzlarda, havuzun kenarında yer alan bir taşma kanalı veya yüzey suyu çıkışı bulunur. Normalde havuzdaki su seviyesi, taşma seviyesinin altında tutulur. Ancak, yoğun yağış, havuzun aşırı dolduğu veya başka bir nedenle su seviyesinin normalden yüksek olduğu durumlarda, fazla su taşma kanalından dışarıya akar.

Taşmalı havuzların bazı özellikleri şunlardır:

Çevre Dostu:

Prefabrik havuzlar, daha az inşaat atığı üretir ve çevre dostudur. Ayrıca, bu havuzlar, su tasarrufu sağlayan filtre sistemleri ve diğer çevre dostu özelliklere sahip olabilir.

Az Bakım:

Prefabrik havuzlar, daha az bakım gerektirir ve daha az kimyasal kullanımına izin verir. Bu hem zaman hem de para tasarrufu sağlar. Prefabrik taşmalı havuzların bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. İşte prefabrik taşmalı havuzun bakımı için bazı temel adımlar:

Bu adımları düzenli olarak uygulayarak prefabrik taşmalı havuzunuzu temiz ve sağlıklı tutabilirsiniz. Ancak, her havuzun kendine özgü ihtiyaçları olabileceğinden, havuz üreticisi veya uzmanından özel bakım talimatları almanız da önemlidir.

Uygun Maliyet:

Geleneksel havuzlara kıyasla, prefabrik havuzlar genellikle daha uygun maliyetlidir. Kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterse bile betonarme havuzdan daha uygun maliyetli olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu nedenle, daha düşük bütçelerle bile havuz sahibi olabilirsiniz.

Esnek Boyut Seçenekleri:

Prefabrik havuzlar, farklı boyutlarda ve şekillerde üretilebilir. Bu, müşterilerin isteklerine ve bahçelerinin boyutuna göre bir havuz seçebilmelerine olanak tanır.

Betonarme Havuz Yaptırmak İçin Hemen İletişime Geçin !

× WhatsApp