Betonarme Mekanik Havuz

Öncelikle havuzun yapım aşaması bir mimara proje halinde verilmelidir. Proje çiziminde havuz sahibinin istekleri ve güvenlik için mimarın yöntemleri doğrultusunda son düzenlemeler yapılır. Sonrasında mimari çizimleri uygun olarak ve betonarme statik projesi hazırlanır. İlgili mühendis ve mimar tesisat hesaplamaları yaparlar. Bu hesaplamaları ile mekanik tesisat Projesi ve aydınlatma tesisat projesi hazırlanmış olur. Ayarlanan çizimler doğrultusunda malzeme ve ekip ayarlaması yapmak daha kolay olacaktır. Tüm projeler ayarlandıktan sonra zemin hazırlama işlemine başlanır. Zemin sıkıştırma tüm planlar da olduğu gibi havuz yapımında da ilk aşamadır. Öncelikle grobeton dökümü yapılır, bu sayede tesisat yapımına başlanmış olur. Demir perde sistemi statik projeye uygun olarak hazırlanır. Böylece beton içerisinde kalacak olan filtrasyon sistemi yerleştirilir. Bu yerleştirmeler den sonra kontrollerin yapılması gerekir. Bu kontroller uygulamanın sağlam olması açısından önemlidir.

Taban betonu dökümü yapıldıktan sonra perde betonu ile taban betonu arasında su sızıntısı ve su kaçağı olmaması açısından izolasyon bandı uygulaması yapılır. Yan perde kalıpları açık bir hale getirilerek aydınlatma kabloları ve aydınlatma tesisatı yerleştirilir. Bu işlem sonrasında yan perde betonları dökülür. Üst hasır çelik kalıpları, denge deposu ve makine dairesi kalıpları yerleştirilir. Proje uygun diğer detaylar yapılır. Her proje bir değildir. Bazı projelerde ekstra tesisat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Son işlemden sonra iki betonarme yapımı tamamlanmış olur.

Betonarme Mekanik Havuzun Avantajları Nelerdir?

Betonarme mekanik havuzlar, modern havuzlarda en popüler seçeneklerden biridir ve birçok avantajı beraberinde getirir.

Dayanıklılık:

Betonarme mekanik havuzlarımız inşaat mühendislerimiz tarafından uygulama projeleri çizilip ve statiği hesaplanarak imzalı bir şekilde projeye dönüştürülmektedir. Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu yapı, havuzunuzun uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca betonarme havuzlar yapısı gereği içerisindeki beton ve donatılar nedeniyle basınca dayanıklıdır ve bu sebeple ömürleri daha yüksektir.

Özelleştirilebilirlik:

Betonarme mekanik havuzlar, müşterilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun olarak tasarlanabilir. Havuzunuzun boyutu, şekli ve derinliği gibi özellikler, tamamen size özel olarak belirlenebilir. İstediğiniz projeye göre statiği hesaplanır ve mekanik uygulaması yapılabilir.

Ekonomik:

Betonarme mekanik havuzlar, bakım ve onarım maliyetlerinin düşük olması nedeniyle ekonomiktir. Havuzunuzun maliyeti, uzun vadede de daha az olacaktır. Betonarme havuzlar basınca dayanıklıdır ve bu sebeple size %100 sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kolay Bakım:

Betonarme mekanik havuzlar, mekanik havuz sistemleri kullanarak havuzunuzu kolayca temizleyebilmenize olanak tanır. Bu da havuzunuzu temiz tutmak için harcadığınız zamanı ve para miktarını azaltır.

Estetik:

Betonarme mekanik havuzlar, özelleştirilebilir yapıları sayesinde görsel olarak da hoş bir görüntü oluşturabilir. Havuzunuzun boyutu, şekli, derinliği ve malzemesi, bahçenizle uyumlu olacak şekilde tasarlanabilir. Nasıl bir havuz istiyorsanız bunun kalıplarını oluşturup istediğiniz şekilde üretim yapabilmekteyiz. Betonarmede istediğiniz esneklikte ve tasarımsal boyutta düşündüğünüzü ortaya çıkartabilirsiniz.

Güvenli:

Betonarme mekanik havuzlar, dayanıklı yapıları nedeniyle güvenli bir seçenektir. Havuzunuz, diğer havuz türlerine göre daha az hasar görür ve bu da güvenliği artırır. İnşaat mühendislerinin çizdiği uygulama projeleriyle yaptığımız havuzlarımız hem güvenli hem de dayanıklıdır.

reliable & safe

Financial Regulation

Licensed by the Cyprus Securities and Exchange Commission under licence number 138/11 in accordance with the Markets in Financial Instruments Directive.

Insured Client Funds

We are a proud member of the Investor Compensation Fund which acts as a guarantor of last resort for our investors. IFC covers the maximum amount of 20.000 EUR for MiFID clients.

Segregated Accounts

Investor’s money is kept in segregated accounts with top-tier banks that cannot be claimed by creditors or used by us. Account base currencies are available in EUR, GBP, USD, CHF and JPY.

Negative Balance Protection

Through the use of an automated transaction monitoring and risk management system, a Consulting WP client’s account will never be allowed to reach negative balance.

Extreme Transparency Policy

Our Extreme Transparency Policy ensures that the client receives a transparent price feed, transparent liquidity, transparent historical data, transparent market information at all times.

USD 825.000.000 NOP

The total value of all of the client’s open positions combined (net open position) may not surpass USD 825.000.000.

MEKANİK HAVUZ

× WhatsApp