Skimmer sistem havuzlarda su sirkülasyonu, havuzdaki su seviyesinin kottan 5 cm aşağısında bulunan besleme nozullarının; suyu, karşısında bulunan skimmer ekipmanına itmesi ile sağlanır. Çevredeki rüzgâr, yağmur, insan etkileri ile oluşabilecek yaprak, toz, kir, cilt döküntüleri, güneş kremi kalıntıları havuz su yüzeyinin kirlenmesine yol açar. Bu kirler skimmer sepetinde toplanır. Betonarme skimmerlı havuzlar, doğru şekilde tasarlandığı ve inşa edildiği süre boyunca oldukça dayanıklıdır. Betonarme havuzlar, yüksek dayanımlı beton ve donatı çeliği kullanılarak yapılan havuzlar uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.

Skimmer Sistemin Avantajları Nelerdir?

Skimmer sistem havuzlarda, çekilen su skimmer yardımı ile direk filtreye çekildiği için kurulumunda denge tankına ihtiyaç duyulmaz. Böylece hem maaliyetten hem de yerden tasarruf sağlar. Ayrıca havuz kurulumu ve inşaatı hızlıca tamamlanır, zamandan tasarruf sağlar. Sitem, havuz suyu yüzeyinin sürekli temiz kalmasını sağlar, bunun dışında su devri ile de tasarruf sağlar. Skimmer sistem havuzlarda çekilen su skimmer yardımı ile direk filtreye çekildiği için kurulumunda denge tankına ihtiyaç duyulmaz. Böylece hem maaliyetten hem de yerden tasarruf sağlar. Ayrıca havuz kurulumu ve inşaatı hızlıca tamamlanır. Hem zamandan hem de su devir daiminden tasarruf sağlar. Bu sistemle, havuz suyu yüzeyinin sürekli temiz kalması sağlanmış olur.

Dayanıklılık:

Betonarme yapısına sahip olmaları nedeniyle, bu havuzlar oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdürler. Havuzun dayanıklılığı, inşa edildiği yerin iklim sıcaklığına, kullanım ağırlığına, temizliğine ve günlük kullanım şekline de bağlıdır. Örneğin havuzun sürekli olarak klor ve diğer kimyasallarla etkileşimini en aza indirmek gerekmektedir. Fazla kimyasal ve klor kullanımı sonucunda havuzun dayanıklılığı azalır. Ayrıca, havuzun kullanımı sırasında su basıncı, su sıcaklığı ve çalışma sıcaklıkları da havuzun ömrünü etkileyebilir.

Sonuç olarak, betonarme skimmerlı havuzların ömrü genellikle yüksek, ancak kullanım ağırlığına, bakımının yapılmasına, çevre etkenlerine, kullanılan kimyasallara ve daha birçok faktöre dayalı dayanıklılığı artıp azalabilmektedir. Havuzun uzun ömürlü olması için düzenli bakım ve onarım yapmanızı ve Garanti Havuzun uzman ekibinden yardım almanızı öneririz.

Kolay Bakım:

Skimmerlı havuz veya taşmalı havuz arasında seçim yaparken göz önünde bulunduracağınız ilk şey havuzun kullanım profilidir. Havuzunuzun kullanım profili geniş ise taşmalı havuz, kullanım profili kısıtlı ise skimmerlı havuz tercihi daha avantajlı olacaktır.

Skimmerlı havuzların bakımı taşmalı havuza göre daha kolaydır. Yaprak, dal gibi çevre kaynaklı kirler skimmerdan girerek skimmer sepetlerinde toplanır ve sepetin alınıp kolayca boşaltılmasıyla temizlenmektedir. Skimmerlı havuzlar size daha ekonomik bir sirkülasyon yöntemi sağlar. Hem maliyet hem de su kullanımı açısından uygundur. Bununla birlikte anti bakteriyel özellikli Liner Kaplama sistemleriyle bakteri ve virüs oluşumunu en aza indiren prefabrik havuzlar üretilmetedir. Skimmer sistemiyle doğrudan filtrasyon yöntemi sağlayan prefabrik havuzlar daha hijyenik imkanlar sunmaktadır.

Tasarım Özgürlüğü:

Betonarme havuz tasarımları, her ortama ve isteğe göre tasarlanmaktadır. Bu çalışma esnasında öncelikle arazinin yapısı, peyzaj alanları, jeolojik durumu, kullanıcı istekleri ve birçok faktörü göz önünde bulundurarak tasarımını yapmaktayız. Betonarme Skimmerli Havuzlar, farklı boyutlarda ve şekillerde inşa edilebilirler, böylece ev sahipleri istedikleri tasarımı seçebilirler. Tasarım çalışmalarından önce bölgenin ölçümü ve kotların ölçümünün gerçekleştirilmesi gerekir.

Yüksek Değer:

Betonarme skimmerlı havuzlar, evin değerini arttırabilecek bir özellik olarak görülmektedir. Çoğu bahçeli ev sahibi, yaşam alanlarını kaliteli bir şekilde kullanmayı ve lüksünü ister. Betonarme havuzlar doğru şekilde yapılıp, bakımı ve temizliği aksatılmazsa uzun bir süre kullanılabilmektedir. Bununla birlikte birçok ev alıcısı, evlerinde havuz olduğu zaman yaşam alanı açısından daha değerli buldukları için evinizin değeri de artacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Betonarme Skimmerli Havuzların inşa süresi, havuzun boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle ortalama 4-6 hafta sürer.

Havuzlarda taşma sorunu genel olarak eksik skimmer kullanımına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Buna ek,  inşaat esnasındaki yetersiz madde kullanımı, suyun devir daim yapması, yani kendisini yenilemesi için gerekli olan tesisatın yetersiz olması gibi durumlar bu sorunu meydana getirir.

Betonarme Skimmerli Havuzlarda denge deposu bulunmamaktadır. Bu havuzlarda filtrelerde kullanılan vakum gücü ile havuzun temizliği sağlanmaktadır. Bu temizlik işleminin yapıldığı sistemde, kirlerin toplandığı bir sepet bulunmaktadır.

Betonarme Havuz Yaptırmak İçin Hemen İletişime Geçin !

× WhatsApp