Taşmalı sistem havuzlar, su seviyesinin havuzun yüzeyinin belli bir oranda üzerine çıkarılması ile çalışır. Havuz tabanında bulunan besleme nozullarından çıkan su, havuzun çevresindeki taşma kanalları aracılığıyla denge deposuna gönderilir. Denge deposunda bu su, filtrasyon sistemleri sayesinde temizlenerek pompa yardımıyla besleme nozullarından havuza geri basılır. Su sirkülasyonu bu şekilde sağlanmış olur.

Taşmalı Havuzun Avantajları Nelerdir?

Havuzun kullanım profilinin geniş olduğu yerlerde gün içerisinden birçok kişi havuzu kullanmaktadır. Taşmalı havuz dalgalanmayı önlediği için yüzme bilmeyenler veya yeni öğreniyor olanlar için sorun teşkil etmez ve rahatlıkla yüzülebilir. Havuzlarda yapılan taşma sistemleri sayesinde havuzların duvarlarında lokal kirlilik meydana gelmez ve rahatlıkla temizlenebilir. Bu sistem sayesinde su üzerinde oluşan kirlilik kısa yoldan dışarı atılır.

Dayanıklık:

Betonarme yapısına sahip olmaları nedeniyle, bu havuzlar oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdürler. Havuzun dayanıklılığı, inşa edildiği yerin iklim sıcaklığına, kullanım ağırlığına, temizliğine ve günlük kullanım şekline de bağlıdır. Örneğin havuzun sürekli olarak klor ve diğer kimyasallarla etkileşimini en aza indirmek gerekmektedir. Fazla kimyasal ve klor kullanımı sonucunda havuzun dayanıklılığı azalır. Ayrıca, havuzun kullanımı sırasında su basıncı, su sıcaklığı ve çalışma sıcaklıkları da havuzun ömrünü etkileyebilir.

Sonuç olarak, betonarme taşmalı havuzların ömrü genellikle yüksek, ancak kullanım ağırlığına, bakımının yapılmasına, çevre etkenlerine, kullanılan kimyasallara ve daha birçok faktöre dayalı dayanıklılığı artıp azalabilmektedir. Havuzun uzun ömürlü olması için düzenli bakım ve onarım yapmanızı ve Garanti Havuzun uzman ekibinden yardım almanızı öneririz.

Kolay Bakım:

Taşmalı havuz veya skimmerlı havuz arasında seçim yaparken göz önünde bulunduracağınız ilk şey havuzun kullanım profilidir. Havuzunuzun kullanım profili geniş ise taşmalı havuz, kullanım profili geniş ise taşmalı havuz tercihi daha avantajlı olacaktır.

Çoklu kullanım alanlarında havuz temizlikleri akşam saatlerinde yapılmaktadır. Bu yüzden gün içerisinde havuza giren toz ve kirin dışarı atılması için üstten taşmalı veya farklı modellerde taşmalı havuzlar kullanılmalıdır. İnsan sağlığı için yapılan bu sistemler sayesinde su içerisindeki toz, kir ve mikroplar alttan sirkülasyon ile dışları atılmaktadır.

Estetik Görünüm:

Betonarme havuz tasarımları, her ortama ve isteğe göre tasarlanmaktadır. Bu çalışma esnasında öncelikle arazinin yapısı, peyzaj alanları, jeolojik durumu, kullanıcı istekleri ve birçok faktörü göz önünde bulundurarak tasarımını yapmaktayız. Betonarme Taşmalı Havuzlar, farklı boyutlarda ve şekillerde inşa edilebilirler, böylece ev sahipleri istedikleri tasarımı seçebilirler. Tasarım çalışmalarından önce bölgenin ölçümü ve kotların ölçümünün gerçekleştirilmesi gerekir. Taşmalı havuzlar, diğer havuzlara göre daha estetik bir görünüme sahiptir.

Havuzun su seviyesi, havuzun dış yüzeyinden biraz yüksekte olduğundan, havuzun dalgalarından taş veya kiremitlerden suyun taşması, görüntü açısından hem yüzlük ve bulunduğu aidiyet hissi vermektedir.

Yüksek Değer:

Betonarme taşmalı havuzlar, evin değerini arttırabilecek bir özellik olarak görülmektedir. Çoğu bahçeli ev sahibi, yaşam alanlarını kaliteli bir şekilde kullanmayı ve lüksünü ister. Betonarme havuzlar doğru şekilde yapılıp, bakımı ve temizliği aksatılmazsa uzun bir süre kullanılabilmektedir. Bununla birlikte birçok ev alıcısı, evlerinde havuz olduğu zaman yaşam alanı açısından daha değerli buldukları için evinizin değeri de artacaktır.

Daha Fazla Su Kapasitesi:

Taşmalı havuzlar, normal havuzlardan daha fazla su kapasitesine sahiptir. Bu, daha fazla yüzme alanı sağlar ve havuzunuzda daha fazla kişiyle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Havuzu çok fazla kullanan kişinin olduğu yerlerde taşmalı havuz en mantıklısıdır çünkü hem temizliği kolaydır hem de dalgalanma yapmayacağı için her yaş grubuna ve amatör veya profesyonel grupların ikisine birden kullanım alanı oluştur, sorun teşkil etmez ve rahat bir yüzme deneyimi sunar.

Reliable & safe

Financial Regulation

Licensed by the Cyprus Securities and Exchange Commission under licence number 138/11 in accordance with the Markets in Financial Instruments Directive.

Insured Client Funds

We are a proud member of the Investor Compensation Fund which acts as a guarantor of last resort for our investors. IFC covers the maximum amount of 20.000 EUR for MiFID clients.

Segregated Accounts

Investor’s money is kept in segregated accounts with top-tier banks that cannot be claimed by creditors or used by us. Account base currencies are available in EUR, GBP, USD, CHF and JPY.

Negative Balance Protection

Through the use of an automated transaction monitoring and risk management system, a Consulting WP client’s account will never be allowed to reach negative balance.

Extreme Transparency Policy

Our Extreme Transparency Policy ensures that the client receives a transparent price feed, transparent liquidity, transparent historical data, transparent market information at all times.

USD 825.000.000 NOP

The total value of all of the client’s open positions combined (net open position) may not surpass USD 825.000.000.

× WhatsApp