Garanti Havuz

HAVUZLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Teklif formumuzu doldurup sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Prefabrik Taşmalı Havuz

Taşmalı havuzlar, su seviyesinin havuz yüzeyinden belli bir oranda dışarı çıkmasıyla oluşturulan havuzlardır. Taşma havuzlarda havuz etrafında taşmakta olan suyun geri dönüşüm ile suya tekrar döndürüldüğü kanallar bulunmaktadır. Kurulan sistemde bir denge tankı vardır. Denge tankına kenarlardan gelen su filtrasyon, ph düzeni ve devir daim yapan suyun klorlanması aşamaları ile dönüşüm sağlamaktadır.

Bu kadar teknik bilgi elbette ki önemlidir. Ancak işin biraz da müşteriye hitap eden, teknik terimlerden arınmış kısmının dile getirilmesinde fayda vardır. Bu bağlamda taşmalı havuz kurulumu hizmetimiz ile ilgili sizlere verebileceğimiz bilgiler aşağıda verildiği gibidir.

  1. Prefabrik taşmalı havuz sisteminde su yüzeyinde bulunan su kirliliği kısa sürede temizlenerek sisteme geri ilave edilir.
  2. Prefabrik taşmalı havuz estetik açıdan göze hitap eden bir düzenektir.
  3. Yüzme sırasında havuzun kenarlarında su akışı sağlandığı için seyri engellememektedir.
  4. Taşma havuz sisteminde, yüzme esnasında oluşan dalgalar havuz duvarlarına çarptığından geri dönmez kanala aktarılır. Bu nedenle havuz yüzeyi dingin ve sakin bir görünüm kazanır dalgalı görülmez.
  5. Taşma havuzlarda su kirliliği sistemin kendi içinde uzaklaşma sağlandığı için suda kirlilik görülmez.

Prefabrik taşmalı su havuzlarında taşma tekniğine yönelik yapılacak havuzun detayları daha havuz yapılmadan proje esnasında belirlenmektedir. Havuzda kullanılacak malzemelerin kalitesi, suyun geri dönüşünü sağlayan sistemin mekaniğinin miktar ve kapasitesi önceden test edilmelidir. Taşmalı havuzdaki denge tankının kapasitesi, boruların kalitesi temizliği sağlayan sistemin kontrolleri proje başında değerlendirilmelidir.

Taşmalı su havuzu sistemi yapılırken kurulan yüzeyin düz olmasına önem verilmektedir. Sağlık ve hijyen açısından taşmalı havuz sistemindeki kendinden temizleme ve klorlama işi sosyal alanlarda tercih edilmesi açısından önemlidir.

Prefabrik taşmalı havuz görsel olarak insanlara cazip geldiğinden otellerde ve Aqua parklarda sıklıkla kullanılan bir havuz çeşidi olmuştur. Çoğu insan havuza girdiği esnada yüzerken sadece kendi kulaç sesini duymak ve sakin bir su ortamı ister. Prefabrik taşmalı su havuzu üretildiği sistem sayesinde oluşan dalgayı ortadan kaldırdığı için yüzme esnasında sessizlik hakim olur.

Garanti Havuz - Taşmalı Havuz

YÜZME HAVUZUNUZU GÜZELLEŞTİRİN

Havuz Aksesuarlarımız

Sizlerle!

HİZMET GÖRSELLERİMİZ

Modern hizmetlerimize yakından bakın!

Referanslarımız