HAVUZLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Teklif formumuzu doldurup sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Mekanik

Öncelikle  havuzun  yapım aşaması bir mimara  proje halinde verilmelidir.  Proje çiziminde havuz sahibinin istekleri ve güvenlik için mimarın yöntemleri doğrultusunda son düzenlemeler yapılır.  Sonrasında mimari çizimleri uygun olarak ve betonarme  statik projesi hazırlanır.  İlgili mühendis ve mimar tesisat hesaplamaları yaparlar.  Bu hesaplamaları ile mekanik tesisat Projesi ve aydınlatma tesisat projesi hazırlanmış olur.  Ayarlanan çizimler doğrultusunda malzeme ve ekip ayarlaması yapmak  daha kolay olacaktır.  Tüm projeler ayarlandıktan sonra zemin hazırlama işlemine başlanır.  Zemin sıkıştırma tüm planlar da olduğu gibi havuz yapımında da ilk aşamadır.  Öncelikle grobeton dökümü yapılır, bu sayede tesisat yapımına başlanmış olur.  Demir perde sistemi statik projeye uygun olarak hazırlanır.  Böylece beton içerisinde kalacak olan  filtrasyon sistemi yerleştirilir.  Bu yerleştirmeler den sonra kontrollerin yapılması gerekir.   Bu kontroller uygulamanın sağlam olması açısından önemlidir.

 Taban  betonu dökümü yapıldıktan sonra perde betonu ile taban betonu arasında  su sızıntısı ve  su kaçağı olmaması açısından izolasyon bandı   uygulaması yapılır.  Yan perde kalıpları açık bir hale getirilerek aydınlatma kabloları ve aydınlatma tesisatı yerleştirilir.  Bu işlem sonrasında  yan perde betonları dökülür.  Üst hasır çelik kalıpları,  denge deposu  ve makine dairesi kalıpları yerleştirilir.  Proje uygun diğer detaylar yapılır.  Her proje bir değildir.  Bazı projelerde ekstra  tesisat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.  Son işlemden sonra iki betonarme yapımı tamamlanmış olur.

  1.  Beton  içerisinde  bulunan  tesisat  elemanlarının  herhangi bir sızdırmayı önleyici ve birleştirici bir  maddeden hazırlanmış olması gerekir.  Bu durum kontrol edilmesi gerekir. 
  2.  Denge  deposuna  suyun  gelmesinin kontrolü,
  3.  Boruların makine dairesi üzerine çıkması,
  4.  Tesisat elemanlarının demirlere bağlanmış olması lamba kalıplarının doğru bir şekilde takılması ve kontrol edilmesi mimarın ve tesisat ekibinin bakması gereken önceliktir.
  5.  Doğru enerji  kablosunun makine dairesine ulaşıp ulaşmadığına dikkat edilmelidir.
  6.  Havuz yapımı aşamasında gerekli kontrollerin yapılması tesisatın  daha başarılı olmasını sağlayacaktır.  Bu tarz projeler sırasıyla ve doğru bir şekilde yapılırsa  etkili olmaktadır.

Referanslarımız

YÜZME HAVUZUNUZU GÜZELLEŞTİRİN

Havuz Aksesuarlarımız

Sizlerle!

Teklif Al