HAVUZLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Teklif formumuzu doldurup sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Lineer Kaplama

Prefabrik havuzlar, fabrikada imal edilen ve sahada montajı çalışmaları yapılarak inşaa edilen havuzlardır. Havuzun duvar panelleri 20 mm kalınlığında paslanmaz fibercement malzemeden, ayakları ise ABS/plastik malzemeden enjeksiyon malzemeden enjeksiyon baskılı yapılır. Her sistem kurulabilir, her ölçüde olabilir ve her çeşit kaplama ile kaplanabilir. Bu havuzlar da betonarme havuzlarda olduğu gibi üstten taşmalı sistem ve skimmer sistemli olmak üzere iki sistemle çalışır.

Prefabrik Havuz Liner Kurulumu Nasıl Yapılır?

 • Kurulumun yapılacağı alanın kotu belirlenir, ölçümleri yapılır ve kazım işlemlerine başlanır. Hafriyatı yapılır ve çıkan molozlar temizlenir.
 • Kazılan ve hafriyatı yapılan alana çelik hasırlı 20 cm taban betonu atılarak kalıp işlemi gerçekleşir.
 • Havuzun taşıyıcı panelleri ve ayaklarının kurulumu ve sabitlemesi yapılır.
 • Filtrasyon ve aydınlatma sistemi tesisatlarının montajı yapılır.
 • Makine dairesinin kurulumu yapılır.
 • Havuzun içerisine keçe serilerek liner kaplaması yapılır.
 • Destek ayakları kapanacak şekilde 30 cm beton atılır ve ayakların arasına 50-60 cm C30 katkılı beton dökülür.
 • Hafriyattan ayrılan toprak, havuz kasasının etrafına dökülerek kapatılır.
 • Son olarak ise havuzun çevresine istediğiniz, hayal ettiğiniz peyzaj düzenleme çalışmaları yapılır.

Prefabrik Havuz Avantajları Nelerdir?

 • Havuzun duvar panelleri ve ayakları her türlü basınca karşı dayanıklıdır, pas tutmaz, deforme olmaz ve her çeşit kaplamaya uygundur.
 • Paneller betonarmeye en yakın malzemele ile yapıldığı için prefabrik havuzlar güvenli bir sistemdir.
 • Kaplama malzemeleri hijyenik kurallara uygundur. Derz araları ve keskin hatlarının olmaması sayesinde yosun tutmaz ve bakteri oluşturmaz. Sağlıklıdır.
 • Yapım ve kurulum süresi betonarme havuzlara göre çok daha kısadır.
 • Yapım süresi betonarme havuzlara göre çok daha kısadır ve maaliyeti daha düşüktür.
 • Karkas yapıda 15 yıl, havuz içi kaplama ve mekanik tesisatta 2 yıl garantilidir.
 • %100 sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

Prefabrik Havuz Lineer Kaplama

Kim havuzunun görüntüsünü iyileştirirken özelliklerini de iyileştirmek istemez ki? Son dönemlerde prefabrik havuz lineer kalama başta olmak üzere, bütün havuz tiplerinde seramik kaplamadan çok lineer kaplamanın tercih ediliyor olmasının en temel nedeni bu. Havuzunuz ister taşmalı olsun, ister skimmer sistemli, kısa sürede canlılık arttırmak ve görünüş iyileştirmek istiyorsanız, prefabrik havuz lineer kaplama işlemini mutlaka tercih etmelisiniz.

Bizler Garanti Havuz ekibi olarak, sizlere prefabrik havuz lineer kaplama ile sizlere şu avantajları sunuyoruz.

 • Yaz aylarının kavurucu sıcaklarındasınız, ama havuzunuzun kaplamasının değişme vakti de gelmiş, farkındasınız. Koca bir yazı havuz olmadan mı geçireceksiniz? Tabii ki hayır. Hemen Garanti Havuz olarak bizlerle iletişime geçecek, prefabrik havuzunuzun kaplamasını lineer kaplama ile değiştirmek istediğinizi talep ederek kısa sürede yeni havuzunuza kavuşmuş olacaksınız.
 • Özellikle deprem bölgelerinde yaşıyorsanız, beton havuzlar sizler için oldukça riskli. Çünkü deprem ve yer hareketlerine bağlı olarak havuzunuzda meydana gelen çatlaklar ve deformasyonlar ile çok sevdiğiniz havuz bir anda yok olabilir. Ya da tonlarca su alan havuzunuzdaki su, en ufak bir kılcal çatlak ile dahil kısa sürede yok olabilir. Bu durum ise daha esnek bir yapıya sahip olan lineer kaplama ile önlenir. Bunun için, önce havuzunuzun bulunduğu yere gelen ekiplerimiz genel durumu inceler, boyutu hesaplar, ardından daha estetik ve daha kullanışlı bir havuza sahip olmanız için gerekli olan işlemler tarafımızca başlatılır.
 • Özellikle havuzunda sürekli su kaçağı olan, su faturaları ile baş edemeyecek duruma gelen kişilerin daha sorunsuz ve zahmetsiz bir havuz keyfi çıkartabilmeleri için lineer kaplama gereklidir. Garanti Havuz güvencesi ile gerçekleştirilen lineer kaplama işlemi, kısa sürede tamamlanarak müşteriye sunulmakta, bunun sonucunda ise su kaçağı derdi olmadan havuz keyfi yapmak mümkün kılınmaktadır.
 • Havuzlarınız kullanılmadıkları süre zarfında kirlenir. Özellikle kış aylarında uzun süre kullanılmayan havuzların tekrar kullanılabilir hale getirilmeleri, çok zahmet gerektirir. Garanti havuz güvencesi ile sunulan lineer kaplama işlemlerinde ise böyle bir durum söz konusu olmaz. Anti bakteriyel olan prefabrik havuz lineer kaplama işlemi, havuzunuzun sürekli temiz kalmalarını sağlar.

Betonarme Havuz Lineer Kaplama

Betonarme Lineer Kaplama Havuz Nedir?

Havuzda bulunan suyu, hiçbir yere değmeyecek şekilde pompa ile boşaltıp, mevcut suyu tekrar havuza verme işleminin gerçekleştirildiği havuzlar, betonarme havuzlardır. Betonarme havuz tamiri hizmetimiz bağlamında öncelikle söz konusu havuz türü konusunda gerekli bilgi verilecek, ardından tamir işleminin detayları ele alınacaktır.

Betonarme Havuz Nasıl Yapılır?

Betonarme havuz için öncelikle havuzun yapılacağı arazinin boyutlarının hesaplanması, arazinin havuz yapımına uygun olup olmadığı gibi konular uzman ekip arkadaşlarımız tarafından tespit edilir. Bunun temel nedeni, betonarme havuz için zeminin oldukça düz olması gerekliliğidir. Bu düzlüğü sağlayacak olan etkenler ise;

 1. Tünevan
 2. Dolgu
 3. Blokaj
 4. Taş katman ekipmanları, ile zeminin sıkıştırılıp düz bir hale getirilmesi gerekir.

Malzemeler ayarlandıktan sonra öncelikle demir bağlantılar yapılmaktadır. Bağlantılar yapılırken betona herhangi bir zarar verilmeden işlem titizlik ve özenle devam etmektedir. Betonarme yüzme havuzu yaparken havuza dışarıdan herhangi bir cisim ve sızıntı gibi faktörlerin girmemiş olmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için ise hayallerinize adım adım ilerlerken havuz izolasyonunu gerçekleştirdiğimizi söylememiz mümkündür.

Havuz izolasyonu için kullanılacak kum temiz ve dere kumu olmalıdır. Havuzun kum işlemleri tamamlandıktan sonra taş katman da koyularak zeminin sağlamlaştırılması sağlanmaktadır. Bu işlemlerden sonra beton dökülmektedir. Betonlar kalıplara dökülerek ayarlanmaktadır. En son işlem ise sıva ve şap atma işlemidir.  Beton gibi maddelerle çalışıldığı için işlemin  bir günlük  bekleme süresi olmaktadır.

Biliyoruz, hayallerinizi yaşamak için kaybedeceğiniz bir gün bile yok. Ama bizler,betonarme havuz tamiri konusunda ileride daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmanızı önlemek amacı ile bugünden gerekli çalışmalarımızı yürüttüğümüz için sizlerden 1 günlük ekstra sabır talep ediyoruz.

Havuzu kullanacak yetişkin ya da çocukların sağlıkları dikkate alındığında yüzme havuzlarının lineer kaplama malzemesi olma özelliğine dikkat edilmektedir. İnsanların özellikle lüks yaşamlarında standartların gelişmesiyle lineer havuz kaplama malzemesine yönelimi artmıştır.

Gelişen teknoloji değişen yaşam standartları ile yaşanılan evler yerini binadan site ve villalara bırakmaya başlamıştır. Genellikle site ve villalarda yüzme havuzu projeleri gibi dekorasyon ürünlerine yönelim vardır. Lineer havuz kaplama öncelikle sağlık açısından tercih edilen ürün olması nedeniyle rağbet görmektedir.

YÜZME HAVUZUNUZU GÜZELLEŞTİRİN

Havuz Aksesuarlarımız

Sizlerle!

HİZMET GÖRSELLERİMİZ

Modern hizmetlerimize yakından bakın!

Referanslarımız

Teklif Al