Suda ve karada yaşayan yosunlar, havuzların istenmeyen canlılarıdır. Havuz diplerinde, kıyılarında, duvarlarında meydana gelen yosunlar, öbekler halinde büyümeye devam eder. Yosunlar yumuşak yapılı sürekli yayılan canlılar olduğu için havuzların yaşam kalitesini azaltır, yüzme keyfini olumsuz etkiler. Havuzlarda yosun oluşumunu önlemek için yosun önleyici kimyasallar kullanmak gerekir. Yosunlar nemli ortamı, sulak alanları çok sever. Havuzlar bunun için kusursuz bir yaşam alanıdır. İşbu sebeple yosun temizleme ilacı zorunluluktur. Garanti Havuz, sizi en etkili yosun önleyici kimyasallar ile tanıştırır, yaz keyfinizin en sağlıklı şekilde sürmesine yardımcı olur.

Yosun Önleyici Temizleme İlacı

Havuz yosun önleyici, mevcut yosunların önlenmesini sağlarken diğer yandan tekrar yosun oluşmamasına da zemin hazırlar. Havuzların düzenli temizlenmesi kullanıcıların hastalanmasını önler, mikrop ve bakterileri havuzdan uzak tutar. Yosun temizleme ilacı bu döngünün sağlanmasında en etkili yöntemdir. Küçük – büyük tüm havuzlarda yosunların yaygın bir problem olduğu aşikâr bir gerçektir. Yosun kimyasalları içerdiği güçlü özellikler ile havuz suyunun berrak kalmasında rol oynar. Yosun önleyici kullanımının sonuç vermesinde suyun PH değerlerinin ve temel temizliğinin de önemi vardır elbette. Rutin bakım, su yüzeyindeki pisliklerin temizliği, klor bakımı komplike şekilde yapılmalıdır. Yosunlar klorlama işlemine dayanamaz, ortadan kolayca kalkar. Garanti Havuz ekibimiz, yosun önleyici ürün çalışmalarıyla olimpik havuzlardan spa merkezlerindeki havuzlara kadar çok geniş bir alanda yosun önleme konusunda etkili bir hizmet vermektedir. Ekibimiz şok klorlama ve yosun giderici kimyasal ürün desteğiyle havuza yerleşen yosunları temizler, su kalitesini artırır.

Havuzda Yosun Oluşumunu Önlemek İçin Gereken Ürünler

Yosun önleyiciler

Yosun öldürücüler havuzda alg ve yosunların oluşumunu önler. Önleyiciler havuz içerisindeki kimyasal dengeyi kurmaya yardımcı olur, uzun vadede suyun tertemiz kalmasını sağlar.

Şok klorlama ürünleri

Klor ve şok klorlama sıklıkla tercih edilen yosun önleyici yöntemdir. Her gün klorlanan havuzlar yosunlaşma problemini ortadan kaldırır. Şok klorlama aynı zamanda bakterileri de önler.

Mineral sistemler

Birden fazla mineral çeşidiyle oluşturulan bu sistemlerde yosun oluşumunun önlenmesi amaçlanır. İlk uygulamadan itibaren yosun önlenir, havuz suyu temizlik kalitesini korur.

Garanti Havuz, havuz kurulumu ile birlikte havuz ekipmanları, aksesuarları ve temizliğine dair çok yönlü bir hizmet verir. Havuzunuzda karşılaştığınız yosun oluşumunu suyu değiştirmekle temizlemek mümkün değildir. Bakteri, yosun, alg oluşumu için etkili yöntem profesyonel destek almaktır.Bir yanıt yazın

× WhatsApp