Gördüğünüz andan itibaren içinizi ferahlatan, yapılara mimari zenginlik kazandıran havuzlar, uzun yaz günlerinin en serinletici etkinliklerinden biri sayılıyor. Uzun ve derin bir havuzun vereceği keyif başka bir şeyde çoğu zaman bulunmuyor. Özellikle çocuklar için doyumsuz bir keyfin başlamasını sağlıyor. Havuz çeşitleri herkes için keyifli ve ferahlatıcı zamanların yaşanmasına zemin hazırlıyor, bir anda yaz coşkusunu ortaya çıkarıyor. Betonarme havuz her mimari yapıda görmeye alıştığımız klasik havuz türü olarak kendini gösteriyor. Bu havuz türü istenilen şekilde tasarlanabiliyor, kişiye ya da mimariye özel standart oluşturulabiliyor. Bir diğer havuz türü olan prefabrik havuz ise modern çağın en pratik havuz deneyimini yaşatıyor. 

Havuz çeşitleri
Betonarme havuz
prefabrik havuz

Havuz çeşitleri ile ilgili gelin biraz daha detay bilgi alalım.

Havuz çeşitleri

Betonarme Havuz

Havuz yapımı söz konusu olduğunda akıllara gelen ilk havuz türü betonarme havuz diyebiliriz. Apartman, site, villa, yazlık, çiftlik ve daha birçok alanda boy gösteren beton havuzlar kurulumu için ciddi bir hassasiyet gösteriliyor. Betonarme havuzlar da kendi içlerinde taşmalı ve skimmerli havuz olmak üzere iki gruba ayrılıyor.

betonarme havuz

Taşmalı havuz; havuz sistemlerinin temizlenebilmesiyle alakalı modern ve teknolojik bir sistemdir. Bu havuz türünde su yüzeyin üstüne çıkar ve taşarak havuz çevresinde yer alan kanallarla denge tankı bölgesine akar. Denge tankında yüksek teknoloji gücüne sahip filtreleme sistemi kuruludur. Sistem suyu burada filtreler, temizler ve yeniden havuza gönderir. Böylece havuz suyu daima temiz kalır.

Taşmalı havuz

Skimmerli havuz; suyun daima temiz kalmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir yöntemdir. Skimmer sisteminde su emiş kanalına gönderilir ve burada filtrelenerek tekrar havuza aktarılır. Taşmalı havuz sisteminden ayrılan noktası bu sirkülasyonda özel bir denge tankı veya denge depolama gibi alana ihtiyaç duymamasıdır.

Skimmerli havuz
you can try these outwatches replicaamazon phone caseself bar box of 10visit website

Prefabrik Havuz

Prefabrik Havuz

Prefabrik havuz; havuzlu ev hayali kuranların imdadına yetişen son sistem, pratik ve yenilikçi bir havuz türüdür. Bahçe, teras, çatı katı ve hatta geniş balkonlara dahi kolayca kurulabilen havuz, her yaş grubuna keyifli bir yaz macerası yaşatıyor. Prefabrik havuz kurulumu tasarıma göre değişiyor, kurulacak yere göre özel tasarlanabiliyor. Modüler şekilde üretilen, kurulan havuz türü, çeşitli ekipmanlarla kısa sürede kurulabiliyor.

Prefabrik havuz
Prefabrik havuz

Garanti Havuz’dan Garantili Yaz Eğlencesi

Garanti Havuz’dan Garantili Yaz Eğlencesi

Prefabrik havuz ve betonarme havuz modelleri ile geniş çaplı hizmet veren firmamız, Türkiye’nin her köşesine binlerce havuz kurulumu gerçekleştirmiştir. Müstakil yaşam alanınıza ferah, dekoratif, güvenilir havuz inşa ettirmeyi düşünüyorsanız hemen firmamızla iletişime geçerek havuz kurulum hizmetinden keyifle yararlanabilirsiniz. Firmamız garantili havuz eğlenceniz için tatili ayağınıza getiriyor. Detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin, havuz probleminizi çözelim!Bir yanıt yazın

× WhatsApp