HAVUZLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Teklif formumuzu doldurup sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Betonarme Havuz Lineer Kaplama

Betonarme Lineer Kaplama Havuz Nedir?

Havuzda bulunan suyu, hiçbir yere değmeyecek şekilde pompa ile boşaltıp, mevcut suyu tekrar havuza verme işleminin gerçekleştirildiği havuzlar, betonarme havuzlardır. Betonarme havuz tamiri hizmetimiz bağlamında öncelikle söz konusu havuz türü konusunda gerekli bilgi verilecek, ardından tamir işleminin detayları ele alınacaktır.

Betonarme Havuz Nasıl Yapılır?

Betonarme havuz için öncelikle havuzun yapılacağı arazinin boyutlarının hesaplanması, arazinin havuz yapımına uygun olup olmadığı gibi konular uzman ekip arkadaşlarımız tarafından tespit edilir. Bunun temel nedeni, betonarme havuz için zeminin oldukça düz olması gerekliliğidir. Bu düzlüğü sağlayacak olan etkenler ise;

  1. Tünevan
  2. Dolgu
  3. Blokaj
  4. Taş katman ekipmanları, ile zeminin sıkıştırılıp düz bir hale getirilmesi gerekir.

Malzemeler ayarlandıktan sonra öncelikle demir bağlantılar yapılmaktadır. Bağlantılar yapılırken betona herhangi bir zarar verilmeden işlem titizlik ve özenle devam etmektedir. Betonarme yüzme havuzu yaparken havuza dışarıdan herhangi bir cisim ve sızıntı gibi faktörlerin girmemiş olmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için ise hayallerinize adım adım ilerlerken havuz izolasyonunu gerçekleştirdiğimizi söylememiz mümkündür.

Havuz izolasyonu için kullanılacak kum temiz ve dere kumu olmalıdır. Havuzun kum işlemleri tamamlandıktan sonra taş katman da koyularak zeminin sağlamlaştırılması sağlanmaktadır. Bu işlemlerden sonra beton dökülmektedir. Betonlar kalıplara dökülerek ayarlanmaktadır. En son işlem ise sıva ve şap atma işlemidir.  Beton gibi maddelerle çalışıldığı için işlemin  bir günlük  bekleme süresi olmaktadır.

Biliyoruz, hayallerinizi yaşamak için kaybedeceğiniz bir gün bile yok. Ama bizler,betonarme havuz tamiri konusunda ileride daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmanızı önlemek amacı ile bugünden gerekli çalışmalarımızı yürüttüğümüz için sizlerden 1 günlük ekstra sabır talep ediyoruz.

Betonarme havuzu bu kadar anlattık. “Peki kardeşim ne bu lineer kaplama?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelelim betonarme lineer kaplama işleminin detaylarına.

  • Bir kere lineer kaplama, yeni nesil bir teknolojinin ürünü olan NANO malzemedir.
  • Lineer kaplama anti bakteriyeldir. Yani eğer mikroplardan, bakterilerden arınmış bir havuzda, içerisinde bulunduğunuz her mevsimin tadını çıkarmak istiyorsanız lineer kaplamayı göz ardı etmemelisiniz.
  • Betonarme lineer kaplama işlemi ile ilgili kullanılan en genel tabir şudur; “Derzsiz ve dertsiz havuz kaplama!” yani söz konusu kaplama türünde derz derdi de yok.
  • Daha pürüzsüz, daha pütürsüz bir yüzey istiyorsanız, betonarme lineer havuz kaplama sizler için idealdir.

YÜZME HAVUZUNUZU GÜZELLEŞTİRİN

Havuz Aksesuarlarımız

Sizlerle!

HİZMET GÖRSELLERİMİZ

Modern hizmetlerimize yakından bakın!

Referanslarımız

Teklif Al