Garanti Havuz

HAVUZLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Teklif formumuzu doldurup sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

BETONARME HAVUZ KURULUMU

Betonarme genel olarak yapı inşaat sektöründe kullanılan bir malzeme türüdür. İçerisinde çelik ve beton yapılarını barındırır.  Bu malzemeler sayesinde kullanılan yer oldukça sağlam ve güçlü olur. İnşaat ve yapı sektöründe sağlam ve dayanıklılık önemli bir adımdır. Bu adımın en güvenilir elemanı ise betonarmedir. Malzeme uzun süreli kullanılabildiği gibi sorunsuz bir şekilde de çalışma göstermektedir.

Betonarme Havuz Kurulumu

Havuz yapımında güçlü ve dayanıklılık açısından betonarme kullanılmaktadır. Genel olarak her havuz içinde betonarme mevcuttur. Betonarme havuz dikkatli ve özenli yapıldığı takdirde su kaçırma ve su sızdırma gibi durumları göstermez. Betonarme yapılırken belirli aşamalar takip edilmektedir. Aşamalar yapılırken hızlı işlemler yapılmamaktadır. İşlemler arasında birer gün süre bulunmaktadır. Ortalama 15 ile 20 gün içerisinde betonarme işlemi tamamlanmaktadır. Aşamalar;

  1. Betonarme havuzu yapılırken öncelik yapılacak havuzun ölçüsünün belirlenmesi ve ona göre hafriyat listesinin çıkarılmasıdır.
  2. Hafriyatı yapılmış beton kalıplara dökülür.
  3. Üçüncü aşama olarak havuzun içerisindeki tesisat işlemleri yapılır.
  4. İç tesisat aşaması önemli bir aşamadır. Bu aşamada su geçirmez bantlar ve borular havuza yerleştirilir.
  5. Bu aşamadan sonra havuzun zemini ve yan kenarları için beton uygulamasına geçilir.
  6. Son aşama olarak kalıplar çıkarılır. Ve havuzun içindeki inşaat kalıntıları çıkarılır.
  7. Havuzun içerisine iç sıva ve şap uygulamasına geçilir. Sıva işleminden sonra havuza izolasyon işlemi uygulanır.
  8. Derz ve kenar kaplama işlemi yapılır. Elektrik tesisat işlemleri bu işlem ile birlikte yapılır. Son olarak havuza su doldurup kontrol işlemi yetkililer tarafından gerçekleştirilir.

Betonarme işlemi yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesi ve yapılan işçilik çok önemlidir. Tesisat uygulaması yapılırken eksikliklerin giderilmesi ve uygulamanın o şekilde yapılması gerekir. İşlemler tamamlandıktan sonra sızıntı veya kaçak testi yapılmalıdır. Bu şekilde sorun büyümeden önüne geçilmiş olacaktır.

Betonarme havuzu yapılırken önceden fiyat belirtmek doğru değildir. Kullanılan malzemenin kalitesi, betonun döküleceği alanın ölçüsü, fiyatı belirleyen unsurlardandır. Seçilen malzemenin rengi ve dayanıklılığı gibi konularda fiyat artışları yaşanmaktadır.  Bunlara dikkat edilmesi gerekir.

YÜZME HAVUZUNUZU GÜZELLEŞTİRİN

Havuz Aksesuarlarımız

Sizlerle!

Referanslarımız